Acvaristica & generalitati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[FANTEZIE]The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn

In jos

[FANTEZIE]The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Empty [FANTEZIE]The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn

Mesaj  Pushkatu Mier Dec 29, 2010 1:29 am

Regizor:
Michael Apted
Scenaristi:
C.S. Lewis
Michael Petroni
Stephen McFeely
Genul:
Fantezie / Familie / Aventura
Durata:
115 minute

Scurta descriere:

In partea a treia a filmului, Lucy si Edmund Pevensie se intorc in Narnia impreuna cu verisorul lor, Eustace. De data aceasta, Peter si Susan nu vor mai intra in lumea magica a Narnie, pentru ca ei, dupa cum Aslan le-a spus, au crescut, dar vor putea sa-l gaseasca in lumea reala pe el, pe Aslan. Cei trei, Lucy, Edmund si Eustace il vor intalni pe Printul Caspian intr-o calatorie dincolo de mare, la bordul navei regale, The Dawn Treader. In decursul drumului se intalnesc cu dragoni si alte personaje fantastice, dar si cu un grup de razboinici, pana la ajungerea lor la marginile lumii.

* Titlu: The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader - Cronicile din Narnia: Calatorie pe mare cu Zori de zi
* Producator: Fox 2000 Pictures
* Data lansare (SUA): 10 Decembrie 2010
* Data lansare (Romania): 10 Decembrie 2010
* Perioda filmare: 27 Iulie 2009 - 15 Noiembrie 2009
* Incasari weekend: 24,005,069 $
* Incasari totale: 62,597,030 $
Pushkatu
Pushkatu
Webmaster

Mesaje : 417
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita

https://acvaristica.catsboard.com

Sus In jos

[FANTEZIE]The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Empty Re: [FANTEZIE]The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn

Mesaj  Pushkatu Mier Dec 29, 2010 1:30 am



Ca si o parere personala, cred ca e mai slab ca primele parti.
Pushkatu
Pushkatu
Webmaster

Mesaje : 417
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita

https://acvaristica.catsboard.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum